У межах роботи Третього Міжнародного тижня студенти освітньо-наукової програми «Перемовини та врегулювання конфліктів» мали можливість  позмагатися під час навчального турніру «Master Conduct Negotiation Tournament: training».

Відпрацьовували навички стратегічного мислення та планування, аналізу ефективної поведінки у конфліктних ситуаціях, досягали домовленості із будь-яким опонентом, виробляли експрес-оцінку команди перемовників та окремих її учасників, налагоджували професійні зв’язки з експертами у сфері перемовин із різних країн світу.

Змагання проходили у три етапи й оцінювалися професійними арбітрами.

Експертне журі представляли:

• Андрій Гірняк – голова журі, д.п.н., завідувач кафедри психології та соціальної роботи ЗУНУ);
  • Ян ван Звітен – ректор Нідерландської бізнес-академії;
  • Олександр Кудінов – психолог, правозахисник, перемовник;
  • Паата Копалейшвілі – медіатор, арбітр Міжнародного арбітражу при ТПП Аджарії, та Арбітражного Суду при ТПП Західної Померанії;
  • Марія Корман – к.і.н., тренер Школи професійного розвитку «АКМЕ» ННІК;
  • Оксана Яремко – к.ю.н., доцент кафедри психології та соціальної роботи ЗУНУ;
  • Вадим Рахліс– медіатор, учасник навчальної програми дипломатичного напряму НААЛЕ у Хайфі;
  • Гарі Табах – американський військовий діяч, капітан І рангу Військово-морських сил;
  • Юлія Раданова – доктор PHD, директор інституту медіації та управління конфліктами.

Перемогу здобула команда Вікторії Карпенко із розривом рахунку лише у 4 бали. Відповідно до теорії Нассіма Талеба «Black Swan» (Чорний лебідь) – важкопрогнозовані  і рідкісні події, які мають значні наслідки, це символ прихованої важливої інформації, яку не видно одразу і яку потрібно вміти почути, побачити, знайти.

Додаткову відзнаку, книгу Марка Гоулстона «Я чую вас наскрізь» отримала студентка Анна Просвєтова як кращий гравець турніру.

Вадим Рахліс, директор Школи перемовин ННІК коментує: «Відзнака «Black Swan», своєрідний талісман перемовника, буде перехідною на навчальних турнірах та даватиме певні бонуси команді-переможниці під час складання модулів. Вже у травні 2022 р. молодь групи ПСПм-11 запрошуватиме на змагання команди з іноземних зво-партнерів під час Міжнародного турніру «Master Conduct Negotiation Tournament».

«Учасникам було нелегко, оскільки вони лише почали навчання на курсі. Проте такий підхід ми вважаємо найоптимальнішим, адже саме недостатність знань та умінь у практичних професійних ситуаціях неабияк збуджує мотивацію студентів з головою поринути у навчальний процес. Упродовж року плануємо провести щонайменше чотири таких турніри», – зазначила в. о. директора навчально-наукового інституту комунікацій Оксана Коваль.