Директорка навчально-наукового інституту комунікацій класичного університету Тернополя Оксана Коваль виступила на щорічній звітній конференції Міжнародної  асоціації навчання та дослідження перемовин INTRA із презентацією освітньої програми «Психологія перемовин та медіація», розповівши про розвиток сфери перемовин в Україні.

Відрадно, що перший, хто представляє Україну у мережі INTRA, є Західноукраїнський національний університет. Ця відкрита мережа вчених і практиків у сфері перемовин налічує більше 75 учасників з Данії, Австрії, Німеччини, Австралії, США, Італії, Ісландії, Іспанії, Франції, Гонконгу, Греції, Канади, Швеції, Японії, Великої Британії, Чехії, Королівства Нідерланди, Бельгії, Норвегії, Польщі, Грузії.

Щороку перед фіналом The Negotiation Challenge –  міжнародного змагання з перемовин, відбувається звітна конференція INTRA.

Метою зустрічі є побудова, зміцнення особистих стосунків між колегами-однодумцями,  презентація останніх результатів досліджень та ідей,  обмін досвідом з педагогіки перемовин, обговорення спільних дослідницьких проєктів тощо.

Цьогоріч зустріч INTRA відбувалася в Римі у Вільному міжнародному університеті соціальних досліджень Гвідо Карлі (LUISS). Модерував захід доктор Пітер Кестінг – співзасновник Міжнародної  асоціації навчання та дослідження перемовин, професор Орхуського університету.

Серед спікерів:

Франческо Марчі – директор з питань ведення перемовин «AlterNego», акредитований медіатор CEDR (Італія);

Анджело Моноріті – професор факультету права Університету Луїса (США);

Сара Ломбарді – професорка факультету економіки та менеджменту Флорентійського університету (Італія);

Драгош-Крістіан Василеску – експерт з переговорів та бізнес-планування (Австрія);

Мішель Манн – член групи дослідження переговорів Романа Третшеля в Інституті психології Люнебурзького університету Леуфана (Німеччина);

Марко Варсіцка – доктор кафедри соціальної та політичної психології (SPP), член «Групи дослідження переговорів» (NRG) в Інституті психології Люнебурзького університету Леуфана (Німеччина);

Йоахім Гаффмаєр – професор кафедри соціальної, трудової та організаційної психології Дортмундського університету (Німеччина);

Елі Зріхен – експерт з антикризового менеджменту та перемовин, сертифікований медіатор, доктор Університету Бар Ілан (Ізраїль);

Генріке Фітшен – PhD з ділових переговорів в Університеті Твенте, тренер з переговорів і комунікації (Нідерланди);

Нільс Пуллес – доцент університету Твенте (Нідерланди);

Елен Гібельс – професор психології та член наглядової/консультативної ради університету Твенте (Нідерланди);

Бас Коллоффель – доцент кафедри професійного навчання й технологій експерт у сфері віртуальної реальності (VR), доповненої реальності (AR), екшн-камер GoPro, симуляторів, ігор та онлайн-навчальних середовищ (включаючи MOOC і SPOC), доктор філософії з технологій навчання університету Твенте (Нідерланди);

Алдіс Г. Сігурдардоттір – виконавча директор MBA, доцент, експертка з перемовин та комунікації в Університеті Рейк’ явіка (Ісландія). Запрошена дослідниця Університету Твенте (Нідерланди);

Нора Бархумі – доктор Вищої школи менеджменту Лейпцига (Німеччина);

Дерек Під – фахівець з розвитку лідерства та фасилітатор, консультант з переговорів, коуч, ментор, медіатор (ПАР).

Маргарита Кенал – професорка Лос-Андського університету (Колумбія).

Надзвичайно цікавими були доповіді про рівень розвитку галузі  переговорів в ЄС, кореляцію між лідерством та переговорним навчанням, чесність та довіру у перемовинах, моделі ведення колективних переговорів, стратегічну адаптивність в перемовинах, коригування моделі переговорної компетенції для перемовин онлайн та віч-на-віч, оцінку ефективності викладання переговорів у різних країнах, правильність мови та лінгвістичні віруси у перемовинах; про динаміку профілів переговорів студентів.

Дякуємо засновникам та організаторам міжнародної мережі INTRA – доктору Пітеру Кестінгу та доктору Ремігіушу Смолінскі за запрошення до світового професійного кола перемовників.