Breaking News

З ініціативи директора Навчально-наукового центру комунікацій, Коваль Оксани Євгенівни, у Західноукраїнському національному університеті відбувся круглий стіл, присвячений актуальним питанням психосоціальної підтримки ветеранів та поліцейських, які повертаються до мирного життя після участі у бойових діях.

Захід організовано у межах візиту делегації Global Resilience Centre (Eduquest, Нідерланди) та спрямований на обмін європейським досвідом, пошук ефективних рішень для України та розвиток міжнародної співпраці.

Однією з ключових тем обговорення стало те, як поліція балансує між участю у бойових діях та виконанням мирних обов’язків. Багато правоохоронців, які брали участь у бойових діях, згодом повертаються до служби в умовах мирного часу, що створює додатковий тиск як на них самих, так і на систему в цілому. Важливо зрозуміти, чи існують в Україні ефективні програми підтримки для таких поліцейських-ветеранів, зокрема щодо їхньої адаптації, психологічного відновлення та профілактики вигорання.

Окрему увагу приділили обговоренню викликам, з якими правоохоронці стикаються у роботі з ветеранами. Чи достатньо підготовлені поліцейські до комунікації з людьми, які пережили травматичний досвід? Які конфлікти чи непорозуміння виникають найчастіше? Також важливо проаналізувати, які саме психологічні труднощі найчастіше виникають у самих поліцейських після роботи в екстремальних умовах – чи це тривожність, депресія, ПТСР чи інші наслідки хронічного стресу.

Також, обговорювали питання вдосконалення системи допомоги. Які інструменти варто запровадити, щоб підвищити її ефективність? Чи можна запозичити міжнародний досвід, зокрема європейські практики психосоціальної підтримки, для поліпшення ситуації в Україні? Пошук відповідей на ці питання допоможе створити більш стійку та гуманну систему підтримки для тих, хто захищає країну на передовій і в мирному житті.

Своїми напрацюваннями та ідеями реалізації програм психосоціальної підтримки ветеранів поділились з гостями: директор Навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки та резильєнтності, Шандрук Оксана Григорівна; директор центру підтримки студентів, доцент кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності, Яблонська Наталія Мирославівна; провідний спеціаліст Навчально-наукового центру комунікацій, доцент кафедри психології та соціальної роботи, Бригадир Марія Богданівна.

Під час круглого столу, обговорили ряд ключових тем:

По завершенню дискусії, підсумували:

Важливим напрямком сучасної соціальної політики є впровадження сучасних моделей психосоціальної підтримки ветеранів, особливо для співробітників Національної поліції України, які поєднують службові обов’язки з участю у бойових діях. Досвід країн ЄС демонструє ефективні комплексні підходи до реабілітації, які включають як психологічну допомогу, так і соціальну адаптацію. При цьому особливу увагу приділяти розробці безбар’єрності у роботі ветеранських сервісах, що передбачає створення доступного середовища для отримання допомоги, впровадження сучасних методів кризової комунікації та використання інноваційних цифрових інструментів для підтримки ментального здоров’я.

Успішна реалізація програм неможлива без наукової підтримки, університет може стати центром розробки та апробації новітніх методик, а також підготовки фахівців у сфері ветеранської політики. Важливим кроком у цьому напрямку є поглиблення співпраці між ЗУНУ, Національною поліцією України та Global Resilience Centre, що дозволить реалізувати спільні ініціативи з питань психологічної підтримки, обміну досвідом та впровадження найкращих європейських практик в українських реаліях. Така кооперація сприятиме створенню ефективної системи підтримки для військовослужбовців та правоохоронців, які повертаються до цивільного життя.

Такі дискусії є важливим кроком до створення сучасної системи підтримки тих, хто захищає Україну на фронті та в мирному житті.

Share Article: